Kámen moudrosti

Kámen moudrosti

Při našem výletu po předhůří Krušných hor jsme narazili na moc zajímavé místo, takový malý český Stonehenge. Přímo u severní cesty z Nových Hamrů do Přebuzy se ukrývá tento malý krásný poklad. Asi kilometr za posledními chalupami Nových Hamrů se po pravé straně silnice otevírá malebná louka a na jejím konci mezi rostlinami, stromy a potůčkem najednou jakoby z ničeho nic vyrůstá několik do výšky seskupených kamenů ozdobených mohutnými smrky.

Tento přírodní oltářík se mi představil jako Kámen moudrosti. Kde se tady vzal? Nevím. Celé místo ale vyzařovalo tichou klidnou moudrost a vědomí. Kámen moudrosti je příležitostně využíván k drobným přírodním rituálkům, byly zde vidět nedávno používané čajové svíčky a různé značky. Kámen moudrosti nabízí útěchu a vnitřní klid všem hledajícím, tápajícím lidem. Potřebujete-li s něčím poradit, něco si ve svém životě uvědomit nebo uspořádat, a budete-li poblíž Krušných hor, doporučuji vám navštívit toto místo. Kámen moudrosti vás zde uvítá s otevřenou náručí a rád poskytne potřebné inspirace, třeba pro vaše důležité životní rozhodnutí.

Až budete mít cestu kolem, určitě se zde na chvilku zastavte a vnímejte krásu tohoto místa. Odkaz na mapu je umístěn níže. Přeji příjemné cesty za poznáním.

Odkaz na mapu tohoto místa zde