Tibetská očista ledvin – leden/únor

rice-1174272-639x424Tibetská očista ledvin

Tibetská očista je jednoduchá věc, kterou pro své ledviny můžete v zimě udělat. Je totiž skvělá a stojí minimum úsilí (a navíc se při ní může normálně jíst, jupííí)!! 5 dní trvá příprava a 5 dní samotná očista, takže je i super rychlá. Přes den můžete normálně jíst (odlehčeně) a večer jen trošku rýže a pak už nic… Jednoduché, že?

A protože se mě kamarádka ptala na podrobnosti, rozhodla jsem se očistu sdílet s vámi společně… Přidáte se? Očistu si můžete udělat samozřejmě kdykoliv, ale doporučuje se provádět v lednu nebo únoru (ledviny jsou nejvíce aktivní, také nás často pobolívají) při couvajícím měsíci (vše odejde).

Letos vychází únorové novoluní na 4.2.2019, kolem tohoto termínu byste měli očistu naplánovat. Moje doporučení: Pro mě je lepší si 5 dní aktivní očisty neplánovat na víkend – večer už se nesmí jíst a ideálně ani pít.

Tady je jednoduchý postup

  • 1. den příprava: Seženeme rýži, ideálně celozrnnou, večer: do 1. mističky dáme 2 lžíce rýže, zalijeme vodou a uložíme do lednice. Skvělé bude, když v rámci přípravy na očistu odlehčíme stravu. To je vše!
  • 2. den příprava: Jíme odlehčeně, večer: promícháme rýži z předchozího dne, do 2. mističky dáme 2 lžíce rýže, zalijeme vodou a uložíme do lednice.
  • 3. den příprava: Jíme odlehčeně, večer: promícháme rýži z předchozích dnů, do 3. mističky dáme 2 lžíce rýže, zalijeme vodou a uložíme do lednice.
  • 4. den příprava: Jíme odlehčeně, večer: promícháme rýži z předchozích dnů, do 4. mističky dáme 2 lžíce rýže, zalijeme vodou a uložíme do lednice.
  • 5. den příprava: Jíme odlehčeně, večer: promícháme rýži z předchozích dnů, do 5. mističky (poslední) dáme 2 lžíce rýže, zalijeme vodou a uložíme do lednice.
  • 6. den očista: Je perfektní, když vyjde na novoluní. Někteří nejí vůbec, ostatní jí odlehčeně až do cca 17 hod. Mezi 17 a 19 hod uvaříme rýži z první mističky (bez soli) na kaši a sníme jí k večeři. Poté již nic nejíme ani nepijeme. Minuty nehrají roli, ale je dobré se večer nenacpat těsně před rýžovou kaší a hlavně je důležité vydržet nepít. Když ale pijete přes den normálně, není to večer těžké, jen nezvyklé.
  • 7. den očista: Jíme odlehčeně až do cca 17 hod. Mezi 17 a 19 hod uvaříme rýži z druhé mističky (bez soli) na kaši a sníme jí k večeři. Poté již nic nejíme ani nepijeme.
  • 8. den očista: Jíme odlehčeně až do cca 17 hod. Mezi 17 a 19 hod uvaříme rýži z třetí mističky (bez soli) na kaši a sníme jí k večeři. Poté již nic nejíme ani nepijeme.
  • 9. den očista: Jíme odlehčeně až do cca 17 hod. Mezi 17 a 19 hod uvaříme rýži z čtvrté mističky (bez soli) na kaši a sníme jí k večeři. Poté již nic nejíme ani nepijeme.
  • 10. den očista: Poslední den! Jíme odlehčeně až do cca 17 hod. Mezi 17 a 19 hod uvaříme rýži z poslední mističky na kaši (bez soli) a sníme jí k večeři. Poté již nic nejíme ani nepijeme.

V textech na webu najdete ranní verzi, čili ráno k snídani na lačno uvařit a sníst kaši + 3 hod poté nic nejíst, večerní způsob jsem vloni někde vygooglila a hodně se mi osvědčil. Řídíme se při něm orgánovými hodinami – ledviny jsou nejvíce aktivní večer mezi 17 a 19 hod, kdy jim ulevíme a pošleme porci očistné rýže.

Co jsem u sebe zaznamenala za změnu?

  • cítila jsem se skvěle
  • větší sílu a vytrvalost
  • pocit zdraví a odlehčení
  • prý výraznější barvu vlasů
  • a mnoho zajímavých prožitků
  • navíc je zajímavé, že pocit očisty cítíte už v přípravné fázi…

Přidávám ještě odkaz s popisem ranní verze očisty a tady odkaz na orgánové hodiny.

Michaela Lusílija Makulová

Foto: freeimages.com

2 Comments

  1. Martina

    26.1.2018 at 23:11

    Podle me by byla kura dobra pri couvajicim mesici. Ne jak vy radite novem a nasledne dorustajicim mesicem. Nedava to smysl.

    1. Lusilija

      25.5.2018 at 10:30

      Dobrý den, to máte pravdu, však nahoře píšu: “doporučuje se provádět v lednu nebo únoru (ledviny jsou nejvíce aktivní, také nás často pobolívají) při couvajícím měsíci”, jen jsem v roce 2016 nestihla začít dříve 🙂 Je na každém, jak si očistu načasuje a taky se to někdy těžky kloubí s praxí a jiným programem.

      Nicméně v praxi úplně nerozlišuji, že při novu ano a 1 den po novu už ne. Měsíc je minimu před novem, v novu i pár dní po novu. Více se s tím netrápím.

Leave a Reply