Tradice meditací v přírodě

Tradice meditací v přírodě

IMG_0103Meditace v přírodě byly odjakživa součástí každodenního života ve všech kulturách, i v té naší, lidé pracovali na polích, v lese, na loukách, v horách. Přirozeně vnímali přírodu při pohybu, při každodenní činnosti, kterou vykonávali. Vnímali přírodní síly a čerpali z nich. Při práci si zpívali, povídali nebo jen vnímali ticho. Radovali se.

Meditace v přírodě je vedly ke spojení s přírodou, s celkem, s jednotou. Posilovaly jejich kořeny, spojovali je s elementem země, který jim dával sílu a obživu. Získávali pocit bezpečí. Přirozeně cítili, na kterých místech je vhodné žít, kdy a kde je vhodné zasít. Vnímali i destruktivní sílu přírody a chránili se před ní.

Byli naladěni na přírodu a žili s ní v jednotě. Proč ale používat minulý čas? Spousty lidí tímto způsobem žije i dnes. Vnímají přírodu jako součást sebe a sebe jako součást přírody. Cítí se součástí celku a to jim dává obrovskou vnitřní sílu. Nejsou sami.

Cítíte se osamoceně? Máte málo energie? Vnímáte ve svém srdci strach a nevíte přesně z čeho? Zkuste meditace v přírodě! Najděte si příjemné místo, jděte se projít do lesa, na zahradu nebo do parku. Schovejte na chvilku hodinky, vypněte mobil, zavřete oči vnímejte… Poslouchejte všechny ty tóny kolem. Přivoňte si, ochutnejte, koukejte se do krás kolem vás i uvnitř vás…

Máte pocit, že to sami nezvládnete? Najděte si kamaráda(ku), se kterým budete meditovat, kdo vás bude motivovat, když se vám nebude chtít.

Potřebujete podpořit nebo vysvětlit, jak správně na to? Přidejte se k nám na pravidelné Meditace v přírodě – společné meditace v kruhu v Plzni.