Energie

Logo-kytkaEnergie

Hvězda Simbis obsahuje 5 paprsků / 5 elementů. Každý z nich je stejně důležitý. Element země představuje energii, zakořenění, vnitřní sílu. Posílit vám ho pomohou:

4-Energie

Energie – element země

Aktivní odpočinek, meditace a pobyty v přírodě považuji za nejlepší způsoby dobíjení baterek.

Nedávno jsem se setkala s jednoduchým pravidlem, které bychom měli aplikovat každý den. V poměru 2:1 rozdělit svůj odpočinek a práci během dne. Znamená to tedy 2 díly odpočinku – spánku, procházek, meditací, čtení, zpívání, kreslení, lehkého sportu, povídání s přáteli. Pouze 1 díl připadá na práci – povolání, fyzickou práci, náročný sport, domácí práce, aktivní přemýšlení, aktivní tvoření apod.! Kdo z nás si může dovolit tento poměr dodržovat? Kolik z nás je unavených, vyhořelých, bez nadšení a chuti do života? Znamená to tedy, že jako bytosti nesmírně potřebujeme tvořit, vymýšlet, realizovat se, zároveň ale potřebujeme mít prostor pro to nedělat nic, mít prostor sami pro sebe, abychom mohli naplno tvořit a užívat si život.

Meditace a pobyty v přírodě jsou skvělým prostředkem, jak se spojit sami se sebou, udělat si prostor jen pro sebe, načerpat energii, zemskou i kosmickou, propojit se s intuicí a nasát inspiraci a chuť do dalších dní.

Pobyty v přírodě s otevřenými smysly, uvolněnou myslí, noclehy v přírodě, vaření v přírodě, zkrátka uvolněné bytí ve společnosti stromů, větru, slunce, vody a země je perfektní regenerací pro celé naše já.

Jednoduché rituály v přírodě zvládnete velice snadno. Až budete příště zapalovat oheň, udělejte to vědomě, dejte svému konání záměr. Zajděte na svoje oblíbené místo v astrologicky příznivý den nebo u příležitosti tradičních svátků, skvělý je letní i zimní slunovrat, jarní a podzimní rovnodennost, svatojánská noc,  dušičky nebo jakýkoliv svátek či den, který je pro vás významný. Uvolněte se a vnímejte…

Meditace ze začátku vyžadují trošku cviku a trpělivosti, ale jsou velice jednoduchým a účinným nástrojem hluboké regenerace. Jak ale na to? Jednoduchý návod najdete popsaný např. v článku Meditace probouzející radost nebo jinde na Blogu.

Jukněte také na aktuální Kalendář akcí, několikrát do roka pořádám společné meditace a rituály v přírodě nebo také pobyty v přírodě. Pokud vás nějaká akce zaujme, určitě se přidejte! Zaměřuji se vždy na aktuální témata. Navíc, ve skupině jde všechno snáz a rychleji! V bezpečném prostoru můžete využít společné energie, sdílet, propojit se sami se sebou. Zážitky účastníků a účastnic bývají často hluboké a posunující, čerpáme z nich ještě dlouhou dobu poté.

Nejlepším prostředkem na všechny naše těžkosti je hluboký odpočinek v přírodě a k tomu odhodlání, chuť a záměr ke změně.

 

Home

Foto: Indické rituální dary – květiny a svíčky by Tomáš Makula, 2011